adidas

Adidas- vaatteet - Vauvat
Koko566268748086
Ikä (kuukausina)0 kk0-3 kk3-6 kk6-9 kk9-12 kk12-18 kk
Pituus (cm)566268748086
A. Rinnan ympärys (cm)38.54345.54749.551
B. Vyötärön ympärys (cm)38.6434546.548.7549.75
C. Lantion ympärys (cm)374244.7547.55051.5
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)19.121.724.22731.134.5
Adidas- vaatteet -Lapset
Koko9298104110116122128
Ikä (vuosina)1-22-33-44-55-66-77-8
Pituus (cm)86-9293-9899-104105-110111-116117-122123-128
A. Rinnan ympärys (cm)51.5-52.553-54.555-5656.5-5858.5-60.561-6363.5-64
B. Vyötärön ympärys (cm)50-50.551-52.553-54.554.5-5555.5-5656.5-5757.5-59
C. Lantion ympärys (cm)52-5353.5-5656.5-6060.5-6262.5-6464.5-6666.5-68
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)384145.549.25525659.25
Adidas- vaatteet -Juniorit tytöt (ikä 5-15 v)
Koko134140146152158164170
Ikä (vuosina)8-99-1010-1111-1212-1313-1414-15
Pituus (cm)134140146152158164170
A. Rinnan ympärys (cm)65.5-68.569-71.572-7575.5-7878.5-80.581-82.583-87
B. Vyötärön ympärys (cm)58.5-6060.5-6262.5-63.564-65.566-66.567-67.568-70
C. Lantion ympärys (cm)70.5-73.574-7777.5-80.581-8484.5-8686.5-8888.5-92
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)62.565.7568.571.574.577.5
Adidas- vaatteet -Juniorit pojat (ikä 5-16 v)
Koko134140146152158164170176
Ikä (vuosina)8-99-1010-1111-1212-1313-1414-1515-16
Pituus (cm)129-134135-140141-146147-152153-158159-164165-170171-176
A. Rinnan ympärys (cm)64.5-67.568-7171.5-74.575-7878.5-8282.5-8686.5-8989.5-91.5
B. Vyötärön ympärys (cm)59.5-61.562.5-6364-6666.5-6868.5-70.571-7373.5-74.575-76.5
C. Lantion ympärys (cm)68.5-7171.5-74.575-77.578-8181.5-8585.5-8989.5-91.592-94
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)6265677073767982
Adidas- vaatteet -Naiset
KokoXXSXSSMLXL2XL
Koko26-2830-3234-3638-4042-4446-4850-52
A. Rinnan ympärys (cm)73-7677-8283-8889-9495-101102-109110-118
B. Vyötärön ympärys (cm)57-6061-6667-7273-7879-8586-9494-104
C. Lantion ympärys (cm)82-8586-9192-9798-103104-110111-117118-125
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)77.57878.57979.58080.5
Adidas- vaatteet -Miehet
KokoXSSMLXL2XL3XL
Koko40-4244-4648-5052-5456-5860-6264-66
A. Rinnan ympärys (cm)82-8788-9495-102103-111112-121122-132133-144
B. Vyötärön ympärys (cm)71-7576-8283-9091-99100-109110-121122-134
C. Lantion ympärys (cm)82-8687-9394-101102-110111-119120-128129-138
D. Jalansisäpituus lattiaan (cm)8181.58282.58382.582
Adidas Lippalakit ja hatut
KokoOSFBOSFTOSFCOSFYOSFWOSFMOSFL
Cm44 cm48 cm51 cm54 cm56 cm58 cm60 cm
VauvatTaaperotLapsetNuoretNaisetUseimmatSuuri
Adidas miesten uimahousut
AdidasKokoVyötärö (cm)Vyötärö (tuuma)
2XS6024
26526
3S7028
37530
4M8032
58534
6L9036
79538
8XL10040
910542
10XXL11044
1111546
12XXXL12048
1312550
Adidas naisten uimahousut
AdidasKokoRinnanympärys (cm)Rinnanympärys (tuuma)Vyötärö (cm)
1XXS652657-60
27028
2XS753061-66
38032
4S853467-72
59036
6M953873-78
710040
8L1054279-85
911044
9XL1154686-94
1012048